Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Kategorie

TMW od początku powstania firmy współpracuje z architektami. Wiele biur projektowych korzystało z naszego doradztwa i pomocy przy doborze stelaży, a szczególnie systemów spłukiwania WC i pisuarów. Realizowaliśmy różne projekty łazienek i sanitariatów publicznych.

W zakresie projektów typowych stosowane były stelaże podtynkowe z bieżącej produkcji, głównie ze spłuczkami podtynkowymi firmy Schwab (patrz: lista referencyjna). W zakresie produktów sprzedawanych przez markety budowlane, projekty architektoniczne z reguły nie są wykonywane, gdyż kupujący w sieciach to głownie osoby prywatne, które samodzielnie realizują aranżację swoich łazienek. 

W zakresie projektów nietypowych TMW podejmuje zarówno tematy jednostkowe, jak również krótkoseryjne. Są to np. stelaże o nietypowych wymiarach i sposobach mocowania. Następną grupą są projekty z małymi przyciskami spustu wody zastępującymi typowe płytki z przyciskami. Są to specjalne systemy cięgnowe wymagające wykonania ukrytego dostępu rewizyjnego do zbiornika. 

Do małych łazienek TMW ma w ofercie stelaż narożny ze spłuczką w kształcie rury. Jest to system zajmujący najmniej miejsca ze wszystkich dostępnych na rynku instalacyjnym (420 mm szerokość x 210 mm głębokość zabudowy od rogu pomieszczenia). W skład tego systemu wchodzą płyty okładzinowe np. granitowe, zastępujące obudowę płytami G-K i glazurą, oraz elementy ze stali nierdzewnej.

Każdy stelaż produkowany przez TMW jest prostą kratownicą mocowaną w dwóch punktach do podłogi i w dwóch punktach do ściany (lub profili lekkich ścianek G-K). Wyjątkiem są stelaże o zbyt małej sztywności wymagające dodatkowych punktów mocowania. Kratownice te różnią się oczywiście konstrukcją w zależności od rodzaju przyboru sanitarnego, który ma być do nich przymocowany. Istnieją wymagania wytrzymałościowe określone następująco:

  • miska WC/bidet – 4000 kN (co odpowiada masie ok. 400 kg) siła ta musi być przyłożona 320 mm od powierzchni stelaża za pośrednictwem bukowej belki położonej na zamocowanej misce WC/bidecie
  • dla umywalek - 1500 kN (ok. 150 kg)
  • dla pisuarów – 1000 kN (ok. 100 kg)

Bardzo ważnym kryterium jest sztywność stelaża (kratownicy) np. dla miski WC dopuszczalne wartości są ujęte w załączonej Aprobacie Technicznej ITB AT-15-6836/2005 .
Warto tu podkreślić, że TMW było pierwszą firmą, która zleciła przeprowadzenie pełnych prób obciążeniowych w ITB w roku 2005.
Wysoki poziom konstrukcji stelaży TMW potwierdza uzyskany w 2008 roku patent nr 199635 zgłoszony do Urzędu Patentowego w 2001 roku (w załączeniu). Konstrukcja trawersy ramy do WC została skopiowana przez jedną z niemieckich firm i obecne toczy się postępowanie sadowe w tej sprawie.
Lista referencyjna potwierdza ciągłość stosowania naszych produktów przez prawie 20 ostatnich lat. W przypadku jakiegokolwiek pogorszenia parametrów stelaży, inwestorzy, a przede wszystkim firmy wykonawcze i instalatorzy zrezygnowałyby z naszych produktów.

Wymóg stosowania stelaży określonego producenta, który jest często praktykowany przez architektów, może dotyczyć wyłącznie stelaży do WC, ze względu na wzornictwo płytki naściennej z przyciskami do spuszczania wody, np. płytka szklana o wymiarach A≠B, jest jedyną pasującą do projektu wnętrza lub jedyną spełniającą upodobania inwestora. W przypadku inwestycji publicznych w/w okoliczności praktycznie nie są brane pod uwagę.

Ostatnim bardzo ważnym powodem przemawiającym za stosowaniem produktów TMW powinna być solidarność Polaków. Dotyczy to oczywiście generalnie wszystkich polskich produktów. Nasi zachodni sąsiedzi kupują głównie produkty swoich krajowych marek. Mimo takich okoliczności TMW produkuje i dostarcza stelaże na rynek niemiecki, są to bardzo skomplikowane ramy do systemów podciśnieniowych WC na statki pasażerskie.