Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

Kategorie

Zestawy instalacyjne PŁYTEX®

Zestawy instalacyjne PŁYTEX® mogą być mocowane do masywnej ściany murowanej (1) i obudowane płytami G-K lub wbudowane w lekkie ścianki działowe (2) wykonane z kształtowników stalowych lub krawędziaków drewnianych, z obustronną obudową płytami G-K lub innymi.

 

Pionowe słupki ram zestawów oraz górna trawersa są przystosowane bezpośredniego  przykręcania do nich płyt. Nowa seria zestawów PŁYTEX® 81.XXX ma nowoczesną konstrukcję, a podstawą do jej opracowania było dążenie do ograniczenia ilości punktów mocowania do dwóch ściennych i dwóch podłogowych i przez to skrócenia czasu montażu.

Rama zestawów miski ustępowej i bidetu została obliczona numerycznie przy pomocy metody elementów skończonych w systemie MES ADINA 7.3 na Politechnice Warszawskiej.  Zachowuje ona odpowiednią sztywność przy obciążeniu siłą pionową o wartości 4000N (odpowiada to masie przyłożonej w odległości 350 mm od płaszczyzny ramy na wysokości śrub mocujących miskę ustępową). Wyniki badań w Instytucie Techniki Budowlanej potwierdziły właściwy dobór zastosowanych profili stalowych i dużą sztywność ramy, co zaowocowało  wydaniem aprobaty ITB AT-15-6836/2005. Konstrukcja ramy została zastrzeżona w Urzędzie Patentowym RP. Udzielony patent ma nr 199635. Wszystkie ramy są spawane, fosforanowane i lakierowane proszkowo. Ramowa konstrukcja nośna osadzona jest teleskopowo na stopach podłogowych z bezstopniową regulacją ich wysunięcia w zależności od potrzeb, gdy zestawy są montowane przed wylewaniem wierzchniej warstwy podłogi. Zamocowania ścienne są również wysuwane bezstopniowo w zależności od wymaganej odległości os ściany, przed którą są montowane.

Zestawy PŁYTEX® są fabrycznie wstępnie zmontowane i dostarczane ze wszystkimi materiałami montażowymi. Gwarantuje to pewność utrzymania kalkulacji kosztów robocizny.

TMW produkuje ramy dla wielu odbiorców, w różnych krajach europejskich wg dokumentacji klienta. Również na niektóre obiekty w naszej liście referencyjnej produkowane były nietypowe ramy zgodnie z wymaganiami zamawiającego.